Paylaşım Türk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denizli imzayı attı!

Denizli imzayı attı! Empty Denizli imzayı attı!

Mesaj  sabri Cuma Haz. 26, 2009 4:40 pm

Beşiktaş'ta teknik direktör Mustafa Denizli düzenlenen tören ile sözleşmesini uzattı. Siyah-beyazlı ekipte Nevzat Demir tesislerinde düzenlenen imza töreninde başkan Yıldırım Demirören de önemli açıklamalarda bulundu. Denizli'nin sözleşmesi 1 yıllığına daha uzatılıldı.

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, "Mustafa Denizli ile ilgili hepimizi üzen bazı haberler çıktı. Hocamızın, maddi değerler için bazı şartlar öne sürdüğü yönündeki haberler kesinlikle asılsızdır. Türkiye'de iki kupa kaldırmış bir teknik direktörün böyle şeyler düşünmesi imkansız" dedi.

NEDEN 1 YIL?

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli şöyle konuştu; "Lig bitiminde başkanımız ve yönetimimiz arasında her konuyu konuştuk. Yoğun bir sezon geçirdik. Benin yorgunluğum futbol yorgunluğu değil. Bunu defalarca sizlere söyledim. Ben Beşiktaş'ta olmaktan dolayı mutluyum. İlk gün nasılsam şu anda da öyleyim. Hedeflerimize bir bir ulaştık. Bu sezon da aramıza katılan yeni arkadaşlarımızla birlikte büyük başarılara imza atacağız. Şu anda belki de bende ilk gün heyecanı yok ama mutluluğu var. Beşiktaş ile bir yıl kontrat yapacağız. Benim prensip anlayışım budur. Bu tek yıllık çalışmalar herkes için çok daha iyi. Beşiktaş Kulübü, bir yıldan çok daha fazla bana sözleşme teklif etti ancak prensiplerim doğrultusunda kabul etmedim"

DEMİRÖREN TRANSFERLERİ ÖZETLEDİ

Transferler hakkında açıklamalar yapan Yıldırım Demirören transfer yapmakla şampiyon olunmayacağını söyledi. Önemli olan şeyin mücadele etmek olduğunu söyleyen Demirören, "Sahada mücadele ederek şampiyon oluyor. Bu işler transferlerle olmaz. Beşiktaşlılık herkese nasip olmaz. Biz bu tarz oyuncuları bünyemizde barındırmak istiyoruz. Şu ana kadar Nihat, Erhan, Fink ve Rıdvan'ı kadromuza kattık. Bundan sonra da transferlerimiz devam edecek. Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edeceğiz bunun için de tabii ki transfer yapacağız. Ancak Şampiyonlar Ligi'nde sizi şampiyon yapacak oyuncuları almak için Türkiye'de hiçbir kulübün bütçesi yetmez."

BOBO KONUSU

Mustafa Denizli, Bobo'nun takımda kalması istediğini ancak buna yönetim kurulunun karar vereceğini söyledi. Deneyimli teknik adam, "Bobo'ya bir çok teklif var. Her oyuncuyu olduğu gibi Bobo'yu da yakından takip ediyorlar. Bizim görevimiz giden oyuncunun yerini en şekilde doldurmak ve o oyuncudan maksimum verim almaktır. Şu anda yabancı kontenjanımız dolu ve bu an itibarıyla hiçbir yabancı futbolcumuz kulüpten ayrılmadı. Ama her an herşey olabilir. Şartlar kulüp, takım ve futbolcunun lehine gelişirse biz de bir ya da iki transfer yapabiliriz. Futbolcularımın hepsinden memnunum ve kadrodaki hiçbir oyuncuma git demem.

DENİZLİ'DEN NİHAT DEĞERLENDİRMESİ

Yapılan transferleri değerlendiren Mustafa Denizli, "Yapılan transferlerin hepsinin bilgisi dahilinde olduğunu söyledi. Özellikle Nihat'ın transferinden çok memnun kaldığını ifade eden Denizli, "Bugün Çeşme'den beraber döndük. Tesadüfen uçakta karşılaştık ve oturup konuşma fırsatımız oldu. Nihat'ı her zaman çok beğendim. İlk görüşmelerden olumsuz sonuç alınınca çok üzülmüştüm ancak şu anda gerçekten çok mutluyum. Nihat Beşiktaş'ın has çocuğudur. Kalitesi ve tecrübesiyle Beşiktaş'a fazlasıyla katkı yapacağını düşünüyorum." dedi.

ŞOK EDEN UNUTKANLIK!

Beşiktaş ile bir yıl daha çalışacak olan Mustafa Denizli'nin imza töreninde şok eden bir unutkanlık yaşandı.

Mustafa Denizli'nin sözleşmeyi imzalayacağı sırada, belgeyi isteyen Yıldırım Demirören, gelen dosyanın içinde boş beyaz kağıdı görünce adeta şok oldu.

Bu durumu, "Bu boş kağıt hocamızın bize olan güvenini gösteriyor" diyerek toparlamaya çalışan Yıldırım Demirören'in bu tepkisi basın mensuplarının gülüşmelerine neden oldu.
sabri
sabri
Aktif Üye
Aktif Üye